Fico dostal kanadou do hlavy...

Autor: Miroslav Jašica | 26.11.2013 o 7:30 | Karma článku: 10,41 | Prečítané:  401x

od Kotlebu Že zaznamená Fico takúto porážku v jednej z jeho bášt, sa mu  neprisnilo ani v najhoršom sne. Ak by s tým počítal, išiel by tam agitovať. Nechcem, aby tento blog vyšiel ako obhajoba myšlienok pána Kotlebu, to v žiadnom prípade, zamýšľam sa len nad pohnútkami jeho voličov. Čo ich pravdepodobne viedlo k tomu, že vznikla táto situácia.

Frustrácia a nahnevanosť voličov je taká vysoká, že v druhom kole dali svoj protestný hlas aj takémuto človeku. Bežnému človeku žijúcemu na hranici chudoby sa len veľmi ťažko pozerá, čo sa deje tam hore. Rozkrádačky extrémneho rozsahu na každom kroku, svojvôľa úradníkov, ohýbanie zákonov, rozhodnutia sudcov, nad ktorými môžeme len žasnúť, konanie prezidenta a iných najvyšších predstaviteľov, ktoré nemajú nič spoločné s morálkou. Úsporné opatrenia, ktoré namiesto extrémne bohatých postihujú hlavne tých chudobnejších.

Najvyšším krédom v spoločnosti sa stáva: utrhni si koľko môžeš a vládzeš.

Občania sa pozerajú ako sponzori a mecenáši vyciciavajú tento štát čoraz viac a čoraz viac bez zábran. Ako im všetko prejde, ako sa im prispôsobujú zákony, úradníci, súdy a dokonca ministri, ktorí okato zastupujú jednotlivých mecenášov.

Občan je dennodenne konfrontovaný s katastrofálnou situáciou v zdravotníctve, s neochotou úradníkov na úradoch, kde bez úplatku už pomaly nevybaví ani overenie podpisu, s pokriveným trhom, kde jeden subjekt dostane netransparentnú podporu a druhý nedostane vôbec nič. So situáciou, keď jedna firma dostane pomoc 100 mil. eur, ale učiteľom a sestričkám štát nemôže zvýšiť plat. So situáciou, kedy sa financujú nezmyselné hokejové a futbalové štadióny, ale na zariadenia do nemocníc nie sú peniaze. Občan-volič je konfrontovaný s megakauzami, pri ktorých sa stratili "megapeniaze", ale kauza je odsunutá do zabudnutia, bez potrestania kohokoľvek. Ľudia, ktorí zobrali úplatky su prepúšťaní pre nedostatok dôkazov, ľudia ktorí upozornili na neprávosti su taktiež prepúšťaní, ale z práce.

Na toto bezprávie a nespravodlivosť sa občan pozerá každý deň a každým dňom v ňom prevláda väčšia bezmocnosť.

Nožnice medzi bohatými a ostatnými sa roztvárajú, stredná trieda pomaly prestáva existovať (ak vôbec niekedy existovala). Tí najbohatší sú ako pijavice zavesení na štáte a bez jeho pomoci sa už ani nepohnú.

Tento štát sa stáva krivý a amorálny. Vzácne finančné zdroje navždy miznú v rukách vyvolených. Väčšina ľudí v „kotlebovom" regióne je takmer v bezvýchodiskovej situácií: bez peňazí a bez poriadnej perspektívy. Perfektné podhubie pre sily, ktoré zastupuje Kotleba. Kotleba sa nedostal k moci  vďaka svojej šikovnosti, ale vďaka ľuďom, ktorí vytvárajú tieto žalostné slovenské reálie.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Minúta po minúte: Sulík vyzval na rekonštrukciu vlády

Krízu spustil nákup vakcíny Sputnik V.

Autorská strana Jakuba Fila

Rekonštrukcia vlády? Aké sú možnosti a ako to bude vyzerať

Vzdávanie sa moci ide proti prirodzenosti strán.


Už ste čítali?